
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Shrouded |
| Number of Positions | 20 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13123
Ext.Price$0.13123
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13123 | $0.13123 |
| 10 | $0.11761 | $1.17610 |
| 50 | $0.10541 | $5.27050 |
| 100 | $0.08930 | $8.93000 |
| 500 | $0.07566 | $37.83000 |
| 1000 | $0.07177 | $71.77000 |
| 3000 | $0.06808 | $204.24000 |
| 5000 | $0.06458 | $322.90000 |
